Představení projektu "Valika - Svět zkrocené vlny"

Dnešní článek je o projektu “Valika”

Jak jste si již mohli všimnout, ráda experimentuji s vlněnými vlákny. Je to úžasný proces, kdy na začátku máte beztvaré vlněné pruhy, z kterých vytrháte chomáčky vláken, dáte dohromady, poté máčíte a filcujete, odměnou je nádherný a neobyčejný výrobek.

 

Po experimentech s filcovanými barety následovaly další pokusy s filcovanými taškami a šálami.

Ale dnes nebudeme hovořit o experimentech. Svět vlny je hodně různorodý a je zde spousta autorů kteří pracují s vlnou. Co se stane pokud zadáte do vyhledávače “filcované věci” - objeví se spoustu stránek. Na těchto stránkách naleznete nepřeberné množství nápadů, kdy se obyčejná vlněná vlákna mění v rukou autora v neobyčejné věci. Vaše představivost je fascinována fotkami těchto věci, protože každý kousek má svou osobitost, vynalézavost, šarm, jedinečnost… Co vytvoří jeden autor nikdy nemůže být nikým opakovano.

To je to, co nás přitahuje k ručně dělaným věcem. Prohlížíte si tyto předměty hodiny a hodiny, milujete je a sníte o nich - každý kousek je jedinečný.

Až jednou nás tyto nádherné a neuvěřitelné vlněné předměty přivedli k zamyšlení vytvořit místo, kde se všechny tyto nápady setkají. Je to místo, kde se soustředí zákazníci, kteří chtějí nakupovat ruční výrobky z vlny a autoři, kteří chtějí najít zájemce o své produkty. Na internetu najdeme nepřeberné množství stránek, které jsou zajisté nádherné a obsahují úžasné věci. Ale bohužel vyhledávání takových stránek zabere mnoho času. Kolik času jste ochotni strávit vyhledáváním?

Co se týká mně můžu řici, že miluji originální věci. Když si dám najít ve vyhledávači například “fialová šála” vyhledá mi to spousty stránek .. Kolik si myslíte, že projdu? Jednu možná dvě, poté vyhledávač otrávěně zavřu na příště. Ale kdy to “příště” nastane? V tu dobu jsem šálu nenašla, ale vedlo mě to k zamyšlení vytvořit místo na kterém soustředím tyto nádherné věci z vlny a kde zakaznící najdou, co potřebují bez zbytečného plýtvání časem!

We will greatly appreciate you sharing this article:

Share on Twitter Share on Vkontakt Share on Facebook Share on Odnoklassniki Share on MyMail.ru Post to my blog at Livejournal.com